O tom, kto je komu dlžný

Autor: Boris Kačáni | 17.5.2011 o 10:00 | Karma článku: 24,43 | Prečítané:  10313x

Je neskorší večer, sedím za glocňou a pozerám správy na nejakom nemeckom televíznom kanáli. Zrazu reportáž o Grécku. Generálny štrajk, besnenie rozvášnených „socialistov" v centre Atén, molotovove kokteily, kamene a všetok ten známy cirkus, keď sa sfanatizovaný dav utrhne z reťaze. Zrazu prestrih, detail zúrivosťou načervenalej tváre mladého Gréka, ktorý niečo vreští do kamery. Preklad jeho slov znel: JA nie som nikomu nič dlžný, JA som nič neukradol, JA nescééém úsporné opatreniááá! Kapánek ma to pobavilo, lebo sťa by som videl voliča zvláštneho druhu tu na Slovensku.

A to ma motivovalo sadnúť za komp a zosmoliť tento článoček. No, konečne som sa teda dozvedel, že opálení fešáci od Egejského mora sú skalopevne presvedčení, že nikomu nie sú nič dlžní a preto nechápu, čo to vlastne niekto od nich chce, že ich način vyplieskať mokrým uterákom po ksichtoch a obmedziť socialistickú žúrku v dôchodkoch, platoch, dotáciach, podporách a iných „vymoženostiach". A naďalej túžia hodovať v pokoji a sieste v tieni svojich markíz, najmä aby im to cvakol niekto iný. A ak má niekto vracať, tak politici, ktorí to vraj spôsobili. Pri vracaní sú myslené peniaze...len aby to bolo každému jasné...

No a šup ho, presuňme sa na našu krásnu rodnú hrudu, dlhodobo prznenú všakovakou politickou chamraďou. Tam, kde si tiež približne polovica národa myslí, že nikomu nič nedlží. Kde si naši fešáci, mnohí tiež opálení (podobnosť čisto náhodná) myslia, že ak kmíni a socialistické bandy zlodejov vytunelujú desiatky miliárd korún, že sa ich to vôbec netýka. Že taktiež nikomu nič nedlžia, ani keď si politickí kmíni ako patologickí gembléri musia požičiavať, následne čo vylúpia väčšinu peňazí zo štátnej kasy. Je tu obrovská podobnosť s gréckymi súdruhmi, tí si to tiež nielen že mysleli, oni sú presvedčení dodnes, že tomu tak je. Asi tak isto, ako je plus-mínus 40% našincov presvedčených, že Róbertko a jeho boľševická chunta je čeče partia, že sú to dobráci od kosti, len občas im nejaká tá miliardička ubehne.

Existuje však jeden veľký rozdiel, medzi „socializmom" v Grécku a „socializmom" implementovaným súdruhmi z Róbertkovej družiny a ich sekundantov. Gréci si tie hody aspoň užili. Ich „sociálne" vlády dali aj bežným ľuďom z koláča, za čo mohli roky a roky bezstarostne hodovať. Nepamätám si, že by nejaký rozzúrený Grék hádzal mačacie hlavy na gréckeho premiéra, keď podvádzali a klamali pri ekonomických ukazovateľov a rozhadzovali peniaze ako riaditelia Zemegule. Na druhej strane, komando súdruha Róberta riadené šedými ctihodnými pánmi z pozadia, nedali svojmu plebsu ani omrvinku. Všetko si delili sami medzi sebou. Aby som však nebol úplne nespravodlivý, niečo rozdali aj ľudu. Medzi najkrajšie darčeky od súdruhov patria napríklad extrémny deficit, dvojnásobné zadĺženie (to sa vás ale milí voliči netýka, však?), dvojnásobnú nezamestnanosť, parádne zmluvy s nastrčenými firmami (niektoré v rámci šetrenia nákladov sídlili dokonca v garáži) a vybielenú štátnu kasu.

K tomu zopár vyšetrovacích kománd z EÚ, voľajaké tie protiústavné zákony, dokonale fungujúci právny štát s odborníkom na narkomafiu na čele a v neposlednom rade asi najúžasnejší benefit, vo svete nevídaný. A to všetko len vďaka nezištnému boju „socialistických odborníkov" na svetovú krízu. O 90% nižšie ceny za plyn, ako ste všetci mohli vidieť na grafe, s ktorým niekoľko týždňov šibrinkovala nová superstar sociálne mysliacich, excelentný ekonóm, súdruh Kažo a taktiež najväčší odborník na všetko, najmä na ústavné právo, súdruh Róbert. To by aj Gréci padli do kolien, keby šípili, aký potenciál je ukrytý v našich socialistoch. Možno by si ich aj adoptovali, hoci až tak blbí zrejme nebudú. Veľká škoda.

Aj keď asi skôr prestane platiť gravitačný zákon, ako by si niektorá ovca z ficokošiara dokázala uvedomiť podstatu veci, že všetko je presne naopak. Že sa mladý Grék a jemu zopár miliónov obdobných Grékov kardinálne mýlia. Že pravdou je to, že práve ONI sú dlžníci, každý jeden z nich! Dlžia na chlp presne toľko, koľko ich zadĺžili nimi zvolení zástupcovia v ich mene, s ich požehnaním. Pretože oni si zvolili takú chamraď, od ktorej presne toto čakali a chceli. Teraz je tu účet a je ho treba zaplatiť. Je to tak vždy a všade, ak má platiť štát, tak platia všetci rovnako a tých bohatých sa to skoro vôbec nedotkne. A paradoxom je, že zlodejskí a neschopní politici majú najväčšiu podporu práve medzi chudobnými.

Potom však nenariekajte, keď príde na platenie účtov. Presne ako v Grécku, ani u nás dlhy nezaplatia smerácke korporácie, ale my všetci. V tejto chvíli sme tomu unikli šťastnou náhodou a o povestný chlp. Smer však bol naštartovaný úplne evidentne a jednoznačne. Ak sa k moci dostanú znovu patologickí kmíni, potom nebude dlho trvať, keď budeme vo svetových médiách vidieť vreštiaceho Slováka, ničiaceho všetko čo mu príde pod ruku, vykrikujúceho, ako ON nič nikomu nedlží. Ale svoj hlas samozrejme odovzdal tomu, kto mu štípol aj žobrácku palicu a zadĺžil ho až po uši. Čo znamená, že presne ON je ten dlžník!

Milí priatelia, vyznávači Róbertkov a drístov o socializme. Je tu šanca poučiť sa na Grécku, hoc nemám najmenšej ilúzie, že u vás to zrejme nehrozí. Ak politici zadĺžia štát, tak zadĺžia aj vás a keď potom príde na platenie, tak všetci budeme dlžiť! A budeme všetci platiť. Nikdy nie tí, ktorí kradli, podvádzali, korumpovali a rozhadzovali. Snáď tomu aspoň zopár kusov porozumie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?