Dokonalá infiltrácia

Autor: Boris Kačáni | 27.7.2011 o 10:00 | Karma článku: 13,58 | Prečítané:  1380x

Už dávno, pred rokmi som vypisoval ako divý, že bodrel a nášľapné míny, ktoré zostanú po nehoráznej žúrke socialisticko-nacionalisticko-výpalníckeho komanda budú gigantické. Na mysli som mal nie len nášľapné míny v podobe rôznych úchylných a protiústavných zákonov, ktoré generujú žaloby o solídne sumy peňazí na medzinárodných súdoch. Myslel som aj morálnu žumpu, ktorá nám tu zostala a ako je vidno, je takých rozmerov, že niet taký „hovnocuc", ktorý by ju dokázal vyčistiť.

Jedno fakt obdivujem u našich Róbertkov. Rýchlosť a dôslednosť, s akou dokázali za štyri roky infiltrovať každú dôležitú oblasť verejného života. Ako si ju vedeli prispôsobiť a znetvoriť na svoj obraz tak, aby im bola funkčná aj naďalej. Klobúk dolu. Neviem, či sa im to podarilo intuitívne, alebo to bolo cielené, kam strčiť tie špinavé chápadlá. Je to jedno. Účel svätí prostriedky a od megakmínov sa toho veľa iného čakať nedalo. Len tá dokonalosť udivuje, keď rok po zmene vlády mám pocit, ako vládli naďalej ešte oni.

Čo je lepšie, ako mať svojho prezidenta? Figúrku, ktorá bola druhým mužom Otca národa, ktorá sa priamo podieľala na devastácii Slovenska v deväťdesiatych rokoch? Indivíduum, ktoré je buď senilné, buď trpiace jemnou demenciou, alebo neuveriteľne zákerné a prefíkané. Možno je to aj kombinácia všetkého. Ak si niekto pomýli, obzvlášť prezident republiky Lisabon s Libanonom (navyše keď si môže svoj infantilný prejav vopred pripraviť), tak je buď senilný, dementný, alebo zákerný a prefíkaný, lebo mu vôbec nezáleží na tom, akú hanbu „vyrába" našej krajine. To isté platí o tom, ak sa nedokáže naučiť správne meno svojho ministra (pri počte tucta kusov je to zjavne nezvládnuteľná úloha, nad jeho mentálne schopnosti). Alebo iné pikošky, za ktoré by sa hanbil aj tretiak na základke. Možno je problém aj v tom, že súdruh prezident sa snaží cez gúgl komunikovať, možno keby sa ho naučil aj používať ako to vie aj malé dieťa, tak by bol chytrejší. Ktovie, či ho neiritovalo, že cez ten gúgl mu komunikovať nešlo a ktovie, koľko sa o to snažil...

Nuž a takáto postavičke je už dlhodobo kúpená korporáciou sídliacou na Súmračnej ulici v Bratislave. Som si istý, že tak ako Fedor drží Róbertka za gule, ako sa v presvedčení, že je off record sám priznal, tak isto Róbertkovia držia nášho starého uja za gule. Výsledkom je, že škodí a robí zle, do médií pri tom fufňajúc tou poltárčinou, ako mu záleží na dodržiavaní zákonov. Čo je tu súčasná vláda, nepočuť nič iné, len ako súdruh bývalý komunistický prokurátor nepodpisuje zákony. A samozrejme nechce vymenovať nového generálneho prokurátora. Napriek tomu, že každému čo i len trochu mysliacemu človek je jasné, že už konečne žiadna prekážka nejestvuje (v čase písania článku už Ústavný súd zrušil predbežné rozhodnutie).

Som si istý, že to má súvis s direktívou zo Súmračnej, za každú cenu odďaľovať vymenovanie nového GP a ešte na poslednú chvíľu, vykonať všetko možné a aj nemožné, aby sa zabránilo vyšetriť ich miliardové lúpeže. Lebo čo je lepšie, ako mať svojho GP? Tu im to úplne už nevyšlo, ale bolo to o chlp. Tá zúrivá snaha ponechať pána pregrcaného a pretrtošeného na fleku bola dojemná a veľavravná. Hoci má v tom prsty aj súčasná koalícia, ešte som asi nevidel zúrivejší boj Róbertkov o nejakého pandrláka, ktorého stoj čo stoj potrebujú mať na funkcii. Aby sa každé podozrenie, každé nevhodné trestné oznámenie zastavilo. Presne ako sa dialo doteraz.

Čo je lepšie, ako mať svojho šéfa najvyššieho súdu? Plus mať pod kontrolou Ústavný súd? Som si momentálne istý, že niet na Slovensku normálneho človeka, včítane ficovoličov, ktorý by ľúbil toho odborníka na narkomafiu. Ten je tak očividne a priezračne zlý, zákerný a podlý, že sa už ani nesnaží hrať na dobrého. Nepochopiteľné, neuveriteľné, aby vraj v „demokratickom" štáte mohla šéfovať justícii takáto hyena. Porušil snáď všetko, čo sa dalo. Od zneužívania služobného auta, cez šikanovanie sudcov, až po odmietnutie kontroly v „jeho firme". No a ktorá mafia by neplesala, mať za najvyššieho strážcu zákona takúto podlú kreatúru? A kto dnes plesá, že tam je? Zabetónovaný, neodstrániteľný. Pripravený vždy zasiahnuť a kryť grázlov. Potom sa čudujeme, keď skorumpované hovädá odchádzajú z NS vyškerené ako Tom, keď vyparatí nejakú lotrovinu Jerrymu? A posledná otázka, kto, ktoré figúrky ho tam dosadili?

Čo je lepšie, ako mať na výplatnej páske odborárskych bosov? Zapredancov, ktorí v živote nezastupovali nikoho iného iba seba? Ktorým dokonale vyhovuje, ak je veľa nezamestnaných, ak sa ekonomike nedarí? Panáčikov, ktorí si dušu upísali Diablovi zo Súmračnej a robia všetko preto, len aby nezamestnanosť na Slovensku neklesla? Pod heslom, čím horšie, tým lepšie, škodia ako ecoli baktéria v črevách, organizujú síce trápne, ale predsa aj v médiách prezentované demonštrácie ešte vopred, ako sa vôbec nejaký zákon zrodí v hlave. Pre istotu. Aj keď niet prečo, tak Súmračná si to praje, treba štvať, lebo nebodaj by bolo lepšie a to by zaváňalo prúserom pre socialistov na iks šesťkových bavorákoch. Nakoniec, svoje benefity si musia odborári aj trochu odmakať, veď to príjemné parazitovanie v luxuse nie je zadarmo.

A všetko so všetkým súvisí. Kruh prezident, generálny prokurátor, najvyšší súd, odbory sa uzatvára. Stačili len štyri roky, priatelia. A naša Yakuza ovládla dôležité funkcie tak, aby ju nebolo možné ešte dlho rozprášiť. Avšak kdesi som čítal, že na každé prasa sa nájde vhodný kotol. A aj keby nie, tragédia Slovákov tkvie v tom, že napriek tomu, že dnes to máme v rukách sami, naša povaha neprajníka a závistlivca je príčinou toho, že si volíme smer na cintorín, sami dobrovoľne. To len aby sme náhodou nezabudli, lebo mám pocit, že sme ako muchy. Aspoň niektorí. Mucha si pamätá totiž len 0,7 sekundy...(prirovnanie použité z jedného môjho iného článku).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?