To naozaj si zaslúžime Róbertkove istoty?

Autor: Boris Kačáni | 6.1.2012 o 10:00 | Karma článku: 25,10 | Prečítané:  14013x

Pár dní dozadu idem poobede autom domov a vchádzajúc do Záhorskej Bystrice mi na sekundu pohľad spočinul na prvom bilborde pri štreke. Skoro som havaroval, tak som sa vyplašil. Škerila sa na mňa v gigantickej nadživotnej veľkosti faceliftovaná tvárička Róbertka, s ktorou sa umelecký fotograf riadne vyšantil. Normálne som sa zľakol, že čo to tu je! Strhol som volant, reku nesmiem vbehnúť do jarku, to by mi ešte tak chýbalo, kvôli Róbertkovi rozbiť môj vehikel. Okrem sympatickej tváre ma totiž šokol ešte slogan s vysokou pridanou hodnotou. Vraj „Ľudia si zaslúžia istoty".

Prišiel som domov a začal som chvíľu hútať, že čo mi to Róbertko v tom slogane chcel vlastne povedať. Mimochodom, potom neskôr som videl na bilbordoch aj súdruha Čaploviča, aj ekonomického experta na ceny plynu, ktorého ak by som neupozornil, tak dodnes si nevšimne, že ceny plynu fakt neklesli o 90%, pána Kažimíra, dokonca najnovšie aj Kaliho, ktorí unisono tvrdia to isté, ako Róbertko. Takže ľudia si zaslúžia istoty. Tu musím vyjadriť pochvalu PR úderke zo Súmračnej, pretože konečne neklamali. Pozerajúc na tie vyretušované tváričky a výpovedný text, oni naozaj ponúkajú bez akejkoľvek pochybnosti istoty. Otázkou už len zostáva, že kto si ich zaslúži.

Napríklad ja som presvedčený, že si ich nezaslúžim. Nech som akýkoľvek, taký hajzel a chrapúň isto nie som, aby som si zaslúžil istoty z dielne Súmračnej. Ale ku cti im slúži, že zase až tak veľmi neklamú. Keďže nevieme presne (u Róbertkov vlastne nikdy nevieme presne, ako to myslia - napríklad odvolanie skorumpovaného ministra do troch minút, tak tie tri minúty sú myslené ako trištvrte roka), aké istoty majú na mysli, je na každom, kreatívne si ich doplniť.

Moja predstava istôt, ktoré nám ponúkajú „hoši", niekým označovaní aj ako boľševická chunta je nasledovná. Tých istôt je veľmi veľa. Napríklad istota predražených diaľnic o 250%. A ak by boli pochybnosti, tak budeme mať istotu, že skrze nejakého pajáca sfalšujú nejakú analýzu, aby o 250% drahšie diaľnice vyzneli ako lacnejšie, presnejšie ako lacnejšie ako tie, ktoré sú skutočne o 250% lacnejšie.

Môžeme pokračovať aj inými istotami. Pri megatendroch budú naisto vyhrávať najdrahšie ponuky firiem, ktoré vznikli pár dní pred tendrom. Keď sa budú predávať emisie, predajú sa najvýhodnejšie ako sa len dá, za polovicu trhovej hodnoty firme, ktorá v rámci šetrenia a znižovania nákladov sídli v garáži, v nejakom daňovom raji.

Taktiež budeme mať istotu, že justíciu a represívny aparát budú ovládať ľudia prenikavého intelektu, bezúhonní, s čistou minulosťou, občas priam experti na narkomafiu. Budeme mať istotu, že ekonomika porastie aj dvojciferným číslom, len so záporným znamienkom.

A nie len to. S naprostou istotu bude všetky veľké zákazky vyhrávať úzka skupinka priateľov Róbertkov. Vo všetkých rebríčkoch budeme úspešne súťažiť s africkými krajinami, kto neobsadí posledné miesto. Ministerstvá budú riadené infantilnými brzdami, ktorých úlohou bude pripravovať akcie tak, aby mohla na štátnom hodovať vybraná skupinka slovenských podnikateľov. Alebo aj iných, ak bude treba, aj cyperských. To je istota!

Budeme mať istotu, že dotácie dostanú iba poslušní pajáci a prisluhovači súdruhov, prípadne prispejeme našimi daňami na nechty nejakej kozatej bloncke. Celkom naisto budeme môcť postaviť novú veľkú administratívnu budovu, v ktorej bude už trvalo sídliť vyšetrovacie komando EÚ na zdefraudované eurofondy, aby sa šetrili náklady na cestovné.

Istotne bude aj kopec srandy, keď Róbertko na svojich legendárnych tlačovkách začne trieskať päsťou po dreve a vynášať fundované diagnózy z odboru klinickej psychológie na adresu každého, kto si dovolí pochybovať o nezištnej mysli súdruha. Dozvieme sa, kto je slizký had, kto idiot, či duchovný bezdomovec. S naprostou istotou.

Nuž a aj my všetci sa dočkáme svojich istôt. Investície skončia, tí hajzlíci kapitalistickí z nejakých neznámych dôvodov neobľubujú futrovať peniaze tam, kde je nevymožiteľnosť práva, kde je chorý zákonník práce, kde nevedia, čo ich čaká zajtra, aký úchylný zákon môže skrsnúť v mozgu „socialistu". Nejako im nejde do tej prehnitej kapitalistickej palice, že ich poslaním je prísť sem, doniesť peniaze, aby mali za čo socani hodovať! A ak je treba, aby uplácali a uplácali, od hora až nadol, zlostili sa s nenásytným štátnym aparátom, jedovali sa s byrokraciou a prípadne riskovali, že keď boľševici vyrabujú štátnu kasu, tak im naparia nejaké nové dane. Takže budeme mať istotu, že nezamestnaní budú môcť zostať v pokoji a kľude doma, prípadne sa k nim pridajú ďalší, ktorí len nasilu chodia voľakde do roboty.

Budeme mať istotu, že zdravotníctvo bude neustále v kolapse, školstvo v dezolátnom stave zostane naďalej, naisto príde magaprojekt sociálnych podnikov za miliardy, v ktorých nájde uplatnenie možno aj zopár chronicky nezamestnaných, s istotou sa budú liať miliardy do nefunkčných štátnych podnikov pod názvom pôžička, skrátka, bude nás čakať s absolútnou istotou nádherná budúcnosť!

Budeme mať istotu, že Slovensko zostane Planétou opíc, na ktorej budú vládnuť Gorily, pekne chránené políciou, prokuratúrou, justíciou a médiami, ktoré Gorily ovládajú, dnes už takmer dokonale. Znamená to, že nás bude čakať skvelá budúcnosť s istotami od Róbertkov, ktoré si podľa nich zaslúžime.

Priatelia, otázkou zostáva, či si tie istoty naozaj zaslúžime. Sme naozaj až tak zle na tom, že si ich zaslúžime? Uvidíme vo voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?