Šimpanz učenlivý - a čo s ním?

Autor: Boris Kačáni | 17.1.2012 o 10:00 | Karma článku: 24,42 | Prečítané:  6162x

Tento článok je už mojim štvrtým pokusom napísať niečo zmysluplné o Gorile. Téma brizantná, už snáď každý povedal a napísal niečo, čo v sume znamená, že sa povedalo takmer všetko, všetkými možnými spôsobmi. Snažím sa vždy napísať aspoň niečo nové, niečo iné ako maistream, tak skúsim drobnú analýzu do taktík politikov, ktoré sú tak isto výpovedné, ako samotná Gorila. Lebo špás na Slovensku definitívne skončil.

Mal som pripravený článok krátko po tom, ako Gorila uzrela svetlo božie. Tvrdo a drzo som si uľavoval na mafii, na parazitoch, zlodejoch a klamároch, ktorí nás v uzavretom kruhu systematicky okrádali takým nehoráznym spôsobom, že mi tuhla krv v tepnách pri čítaní toho dokumentu. Písal som o tom, ako úžasne to majú dodnes premakané, veď vlastniť médiá (zistite si, kto vlastní koho), represívny aparát, politické strany a ich pajácov, prokuratúru a justíciu znamená, že mafiánske štruktúry dospeli k presvedčeniu o svojej minimálne polobožskej nedotknuteľnosti a stratili akúkoľvek mieru.

Písal som o tom, čo tvrdím už štyri roky verejne. Že my Gorily chceme mať pri moci, lebo si ich neustále volíme. Pre mňa ten spis nebol až takým veľkým prekvapením, tak nejako som si to vždy predstavoval. Avšak tá brutalita, akou kradli, to obrovské množstvo politikov a ich prisluhovačov spomínaných v spise, to vyrážalo dych.

Nuž a teraz k veci. Už asi nikto nepochybuje, že spis Gorila je pravdivý. Pochybujú (aké to prekvapenie) len tí, ktorí sú v tom namočení. Ja teraz s potešením sledujem, ako sa naši šimapnzi učenliví tvária, akú taktiku volia, ako chcú minimalizovať prúser, ktorý je veľmi nepríjemný. Lebo je pred voľbami. A je to komické.

Zoberme si ako prvých súdruhov zo Súmračnej. Ticho. Ozajstná záhada. Spomínam si na smiešnu pôžičku pre SDKÚ (fazuľka oproti Gorile) a cirkus, aký ctihodní páni „socialisti" zmenežovali pred poslednými voľbami. Pre mňa je vysvetlenie len jedno jediné. Sú v Gorile namočení len okrajovo (logicky, neboli pri korytách), ale predsa len, tak radšej treba pristúpiť k technike politickej propagandy zvanej pštrosia. A navyše, toto len usudzujem, musia sa každé ráno zobúdzať spotení, či náhodou práve niekto nezverejnil  nejakého Orangutana, v ktorom sa dočítame, ako fičali kšefty za súdruhov. Ach jaj, taký záznam na nemenovanej jachte v Monacu, na ktorej žúroval fešák financmajster so svojimi kamošmi z nemenovanej finančnej skupiny, ktorá ihneď nato zarobila majland na špekulácii s konverzným kurzom, to by bolo tiež čítaníčko!

Pokračujme s našimi známymi Gorilami. Musí sa im riadne z kečky pariť. Keď Miškov podal na vládu návrh na odvolanie Bubeníkovej, bolo zaujímavé sledovať, akú taktiku zvolia. SDKÚ ma neprekvapila, tí jednoducho stavili na najprimitívnejšiu propagandu, zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať, čo pevne verím, že je tá najstupídnejšia taktika, ktorú im voliči riadne spočítajú. Navyše sa ukázalo, aká dôležitá persóna musí tá Bubeníková byť, keď ju zubami-nechtami potrebovali podržať.

Ostatní dvaja, KDH a Mostári, tí ešte deň pred odvolávaním svorne vykrikovali, že nič také nepodporia. Nuž cez noc sa toho asi hodne zmenilo. Myslím, že si zrátali, že výhodnejšie bude tváriť sa, že oni Gorily nie sú a zahlasujú za jej odvolanie. Pričom už vieme, že sú. Ale takticky to bolo rozumné.

V nedeľu som počúval Lipšica s Miškovom v diskusnej relácii. Musím skonštatovať jedno. Lipšic po dlhej dobe odviedol fenomenálnu politickú kampaň. Klobúk dole. Pôsobilo to naozaj dôveryhodne. Ako nekompromisne bude vyšetrovať. Podľa hesla „Padni komu padni". Odviedol skvelú prácu, bolo vidno, že sa dobre pripravil. Ale ja tomu neverím, ani za mak.

Lipšic je čelný predstaviteľ strany, ktorej čelní predstavitelia sú Gorily! To si naozaj niekto myslí, že ak sú zapletené do tohto gigantického škandálu najvyššie politické špičky spolu s najvplyvnejšími mafiánskymi skupinami, ovládajúcimi médiá, represívny aparát, prokuratúru a súdy, že sa niečo vyšetrí, nebodaj dotiahne do konca? Zabudnime, priatelia! To nikdy nedopustia, veď by vyšetrovali sami seba a navyše ide o trestné činy, za ktoré hrozí v civilizovanej krajine doživotie!

Takticky to vymysleli vynikajúco. Neviem, možno to Lipšic aj myslí úprimne, minimálne sa tak zúfalo tvári. Ale ja im už neverím. Aký dlhý čas o tom vedeli? A komplet všetci! A dnes počúvame len výhovorky, prečo sa to nedalo vyšetriť, prečo to niekde zakapalo. Dokonca, spomeňte si, keď sa dokument objavil na webe, aké bolo ticho. Dokonca jeden profesionálny politický komentátor tu na sme vypustil článok, v ktorom celú Gorilu zosmiešňoval ako niečo nepodstatné, ako výmysel, ako blbosť (od neho si už v živote neprečítam jediný jeho výplod). Len a len vďaka internetu a sociálnym sieťam Gorila prežila a prežila tak, že jednoducho ju už nebolo možné ignorovať. Nebyť internetu a neustáleho pripomínania, tak aj „svätý" Lipšic by čušal ako voš pod chrastou.

Priatelia, naše Gorily sa správajú presne tak, ako by sa Gorily správali. To, čo tárajú (napr. Dzurinda, no poviem, že mi je vážne zle z toho človeka), ako sa správajú, ako sa snažia teraz utiecť sťa potkany z potápajúcej sa lode, to všetko hovorí jasnou rečou, že Gorily sú reálne. A ak sú reálne, tak potom ich treba zlikvidovať. Do jedného do nohy.

A v tomto nie celkom súhlasím s oficiálnou líniou SaS. Že treba obrodu. Že nech tie najväčšie Gorily odídu a nech sa strany očistia. Vraj je v dnešných pravicových stranách kopec slušných ľudí, ktorí nie sú Gorilami. Možno to tak je, ale sú tu dve podstatné veci. Ktorí to sú, tí slušní? A po druhé, nezachytil som ani jednu reakciu tých „slušných" zo strán SDKÚ, SMER, MOST, SMK, KDH, ktorí sú na kandidátkach, či členov, že by akýmkoľvek spôsobom vyjadrili odpor a zhnusenie k svojim bosom. Viete prečo? Lebo sa boja. Moc Goríl je stále veľmi silná a tí "slušní" sú veľmi slabí. Tak ktorí to sú, keď ani jeden nemal gule na to, aby verejne povedal, ja nechcem patriť do stáda Goríl a je mi z vás na vracanie, zmiznite niekde v politickom trasovisku! Z toho dôvodu, len pre istotu, prial by som si, aby to zmizlo kompletne do nohy! Aby sme nemuseli hádať a tipovať, kto je Gorilou a kto nie.

Priatelia, kardinálna otázka je, čo s tým. Je to skutočne skoro bezvýchodisková situácia, ale, našťastie, máme práve teraz v rukách obrovskú moc. Moc, pred ktorou sa trasú všetky Gorily. Moc zlikvidovať ich. Každý z nás ju má. Tvrdím, že šanca na vyšetrenie a potrestanie parazitov, zlodejov a mafie, ktorá ohrozuje samotnú podstatu štátu, bude možné len vtedy, ak Gorily nebudú mať žiadnu moc. Ak prídu iní, ktorí sú čistí, ktorí nebudú vydierateľní a budú mať guráž odstrihnúť mafii chápadlá, vyliečiť ten chorý metastázovaný organizmus Slovenska od toho svinstva.

Mňa osobne by potešilo asi najviac, ak by žiadna strana smrdiaca Gorilou nedostala vo voľbách ani jeden hlas. Aby zmizli, aby sa už konečne tento chliev dal vyčistiť a mohli by sme začať konečne normálne budovať našu krajinu. Možno to bude znieť ako zo spisu Marxa, ale asi je potrebná malá revolúcia. Revolúcia v politike, súdnictve, polícii, prokuratúre.

Z tohto pohľadu som rád a teším sa, že môžem byť na kandidátke SaS. Na kandidátke strany bez Goríl, čoho úplne evidentným a logickým dôkazom je, ako vytrvalo a cieľavedome Gorily sasku likvidovali. Odhliadnuc od toho, že tých ľudí už aj trochu poznám. Bojím sa však, že sme nepoučiteľní. Súdruhovia zo Súmračnej takmer zruinovali našu krajinu, vykradli ju dokonale a napriek tomu ich skoro polovica národa zbožňuje. Ak sme takí hlúpi, že si znovu zvolíme Gorily, tak potom si nič iné nezaslúžime.

Neodpustím si ešte jednu poznámku. Práve som čítal, že nám už prvá agentúra znížila rejting a navyše riziko bankrotu Slovenska stúplo na jednu pätinu. Aj keď viem, že väčšinu ľudí to nezaujíma, viem, že oveľa viac nás zaujíma to, či bude na pivo s borovičkou, na jedlo, na splátky spotrebného úveru, rád by som len jemne pripomenul, že v prípade fakt vážneho prúseru, nebude ani na to pivo. O to dôležitejšie je nedať do rúk moc tým, ktorí tento stav zapríčinili! Tým, ktorí nevedeli hospodáriť ani v rokoch hojnosti a popri bezbrehom vykrádaní skoro zničili ekonomiku. Prichádzajú kruté časy, priatelia, a pokiaľ dáme moc do rúk Gorilám, tak si to, ako vždy, vylyžičkujeme my, daňoví poplatníci. Nikdy nie tí, ktorí prúser spôsobia! Takže bacha na to...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?