Reinkarnácia Štefánika?

Autor: Boris Kačáni | 8.3.2012 o 10:00 | Karma článku: 25,46 | Prečítané:  3622x

V rámci možností sledujem, ako sa kto v predvolebnom cirkuse producíruje, hodnotím si a analyzujem. Zvlášť mi udrelo do očí, že súdruhovia zo Súmračnej sú tak plytkí a impotentní, ako ešte nikdy. V priamom prenose vravia „svojim", sme absolútne brzdy, bez jedinej myšlienky, bez riešenia a ak budeme pri korytách, tak zlatý ošiaľ v El Doráde bol šuviks. Vravia to len inými slovami, ale tak jasne a priezračne, že ma oblieva studený pot. A milovníci súdruha majú vypnutý zvuk a obraz.

Treba veľa sebazaprenia, počúvať Fica v nejakej debate. Je to ako keď citlivá a bojazlivá povaha sleduje brutálny horor. Ako keď sa nejaká slizká, šupinatá príšera plazí pomaly v hmle za súmraku a viete, že niekoho naisto roztrhá na franforce, len neviete presne kedy. Príšera je nemilosrdná, bez pocitu viny, prefíkaná, vie sa dobre maskovať, nepozná emócie a cit, rozum a konanie je tvrdo podriadené pudom, zabíjať a žrať. Presne takto mi to pripadá, keď počúvam manekýnov zo Súmračnej.

Nuž a príšera pod konšpiračným označením socialisti sa neúprosne blíži a vyzerá to tak, že sa na Slovensku znova dobre namaškrtí. To preto, lebo tak veľké množstvo divákov, alebo obyvateľov tejto krajiny nie je schopných identifikovať smrteľné nebezpečenstvo, aj keď ho môžu vidieť v priamom prenose. Na nich neúčinkovalo nič. Ani minulosť, skúsenosti z štvorročného kobercového náletu lúpežníckej trojky, ani súčasnosť, keď sa im ctihodní páni, ktorých držia za gule finanční oligarchovia a potomkovia eštebáckych hyén, vysmievajú priamo do ksichtov.

Pretože to, čo predvádzajú, je čisté ponižovanie voličov, absolútny cynizmus. Spomeňte si na slávny graf, neprávom označovaný ako Kažimírov. Neprávom preto, lebo keď som ako prvý napísal článok, v ktorom som sa vysmial tej obludnosti, držal ho v televíznej debate s Hrušovským priamo Fico, ešte pred Kažom. Nedávno zase Kažimír odpovedal na otázku novinárov, že aké istoty to myslia, keď už je týmto slovíčkom oblepené celé Slovensko. Po dlhšej, nesúvislej a nelogickej vete á la Gašpi, nakoniec z neho vypadlo, že tie istoty majú znamenať, že sa budú s občanmi rozprávať. Čistá fantázia priatelia.

Róbert Fico zase našiel „riešenie", ako pomôcť chudobným regiónom. Dúfam, že si to každý pamätá, lebo tento geniálny nápad je dosť čerstvý. Zasadnutia vlády sa budú konať v regiónoch, ktoré sú chudobné. Vymyslieť niečo tak stupídne, na to treba veľkú odvahu a hlbokú vieru v hlúposť svojich voličov. Popri tom sa dozvieme o zvýšení daní pre bohatých. Ak by to aj fungovalo, je to však ako kvapka vody na žeravú platňu, ale aspoň tým pošteklil pudy časti národa, ktorý závidí každému, kto má trochu viac. Ešte som počul, že recept bude v širokorozchodnej. Nuž a máme vymaľované. Aha, aby som nezabudol, ešte daň z luxusných výrobkov. Rakúšania sa môžu tešiť z infantilnosti slovenských súdruhov. Napriek názorom všetkých odborníkov, recept na skvelú budúcnosť je takto jednoduchá! Paráda, hor sa k svetlým zajtrajškom súdruhovia!


Fico asi v každej debate, na každú otázku, nech je akákoľvek, povie presne podľa manuálu svoju floskulu. Otočí sa z vážnou tvárou na niekoho z pravice, „úprimne" vyjadrujúc starosť o chudobných a riekne: tak vy čo ponúkate Slovensku? A vymaľuje nejaký scenár, ktorému síce úplne chýba logika, ale lineárne mysliacemu voličovi, alebo vôbec nemysliacemu, to znie dobre. Takže ja to otočím a pýtam sa, čo ponúka Slovensku Smer, Fico a jeho sponzori?

Odpoveďou môže byť minulosť. Počas vypaľovania zeme slovenskej socialistickými neandertálcami sa zvýšila nezamestnanosť z 9,6% v roku 2008 na 14,4% v roku 2010. Sekeru vo verejných financiách (aj keď majú ficovoliči pocit, že sa ich to netýka, je tomu presne naopak) zaťali z 1,9% v roku 2007, až po rekordných 7,9% v roku 2010. Nehovoriac o ekonomickom raste, či skôr páde do priepasti. K tomu stovky a stovky iných prúserov, vyšetrovaní z defraudácie eurofondov, kopec lúpeží, skrátka, ako môže čo i len jeden človek veriť tejto kohorte tupcov, že dnes dokážu niečo iné, ako vtedy, keď sa im to navyše sypalo samé?

Nielenže spackali čo sa dalo, ukradli čo nebolo nebolo privarené, nahádzali na Slovákov gigantické dlhy, pokúsili sa o lúpež storočia skrze PPP projekty, vytunelovali podľa skromných odhadov 100.000.000.000 korún, za ich hodovania na štátnom pribudla armáda nezamestnaných, presnejšie z nejakých 8% na vyše 12%. Toto chcete, aby pokračovalo? Chcete Harabína a Trnku, aby sa starali o spravodlivosť a čistotu v justícii? Chcete, aby sa predával teplý vzduch za polovicu? Nástenkové tendre, či mýta, Cargá, letiská a iné srandičky? A ešte maličkosť. Už priamo verejne sa súdruhovia chystajú na miliardy v DSS-kách. Tie ukradnú tým, čo si sporia, prešustrujú a finito.

Nuž a teraz ešte jedna naozaj papačka. Na fejsbúku som videl printskrín z fan page Róberta. V jednom komentári nejaká teta, úplne spotená vzrušením napísala, že Fico je tak úžasný, že si myslí, že je reinkarnáciou Štefánika. Fakt, nekecám, bolo to tam. A asi to nebol provokatér, lebo to sa nedá vymyslieť, pokiaľ to človek nemyslí vážne. AV tej chvíli, keď som to zočil, stratil som definitívne akékoľvek ilúzie. Ak je niekto zlodej, parazit, chrapúň, závidí každému kto je úspešnejší, dobre, beriem, že volí Fica, ktorý to tu dá do parády šupom lupom. Ale toto? Komunista, kamoš Muammara, masového vraha a teroristu, ktorý to už má za sebou,  obdivovateľ Castra, figúrka, ktorá si nevšimla november 89, priateľ a obhajca garážových firiem, to je reinkarnácia Štefánika? To už definitívne zostáva rozum stáť, kde sa to v ľuďoch berie.

Podľa prefernencií, kto by sa doklamal do parlamentu to vyzerá tak, že sme národ hlupákov, klamárov, podvodníkov a tunelárov. Lebo politická reprezentácia je vždy, v každej krajine dokonalým zrkadlom vyspelosti a úrovne národa.
P.S. Priatelia, kto chce niečo spraviť, 10. marca je ten správny dátum. Tvrdím a som presvedčený, že SaS má najlepšie riešenia a najlepších ľudí. Neprosím vás o krúžok, neryjem sa tam za každú cenu, ako väčšina. Ale dajte hlas SaS, to je jedno komu, nájdite si dobrých a slušných ľudí zo sasky, je ich tam dostatok. Ak dáte aj mne, bude mi cťou, ak nie, budem sa tiež tešiť. Mám číslo 124. Nie som členom SaS. Ak sa Fico a jeho majitelia zabetónujú v parlamente na ďalšie štyri roky, Good Bye Slovensko...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?